Finał prac nad książką o Kołaczkowie już bardzo blisko. Tekst właściwie jest już gotowy, teraz zabierają się za niego redaktorzy i poddają go obróbce korektorskiej. W planach jest umieszczenie w tekście również ponad 100 zdjęć. Na tym etapie wygląda wszystko dość obficie i niezwykle ciekawie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że redakcja tekstu może wnieść sporo zmian – jednak trzeba się z tym liczyć. Mimo wszystko, musimy już planować prace związane z drukiem książki. Wszystko brzmi bardzo enigmatycznie, jednak wiąże się z kosztami, które musimy zaplanować i przewidzieć.

Historia Kołaczkowa” nie będzie wydawnictwem, które ma zarobić i przynieść zysk – jednak nawet mimo to, koszty z jakimi musimy się mierzyć, są dla nas dość duże. Dlatego nie chcemy przestrzelić z ilością egzemplarzy, ale też nie chcemy wydrukować ich za mało, ponieważ raczej nie będzie możliwości dodruku. Nie będzie takich możliwości z przyczyn finansowych.

Mając to wszystko na uwadze, szanując zaangażowane w wydanie książki finanse publiczne Gminy Kołaczkowo i Powiatu Wrzesińskiego – dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Mieszkańców Kołaczkowa „Reymont” pozyskano te środki, jesteśmy zobowiązani w miarę dokładnie określić liczbę wydrukowanych egzemplarzy. Dlatego niniejszym otwieramy subskrypcję książki „Historia Kołaczkowa”.

Książka w chwili obecnej ma prognozowaną zawartość druku 600 stron. Planowo ma zawierać ponad 100 fotografii. Prognozy zakładają, iż cena jednego egzemplarza może wynieść około 100 zł. Na cenę wpływ będzie miało wiele czynników – ilość egzemplarzy, cena drukarni (tu wszystko zmienia się z miesiąca na miesiąc – papier, usługa druku, farby drukarskie itp.). Z uwagi na fakt, że Kołaczkowo nie będzie miało już raczej drugiego takiego wydawnictwa – chcemy, aby to które jest przygotowywane miało fajną okładkę (chodzi o materiał) dobre szycie itp. To ma być świetna pamiątka, a nie ksero spięte sznurkiem.

Jak zamówić książkę:

– napisz maila na adres gokkolaczkowo@wp.pl i zostaw namiary na siebie – zadzwonimy lub napiszemy,

– zadzwoń na numer 509 243 577,

– przyjdź do GOK Kołaczkowo i powiedz nam, że chcesz mieć tą książkę.

Wszystkim, którzy się na to zdecydują zapewniamy, że za ich zgodą umieścimy w książce wkładkę z listą subskrybentów. Subskrypcja nie jest równoważna z obowiązkiem kupna książki. Liczymy jednak, że potraktują ją Państwo poważnie i nie wycofają się z tej dżentelmeńskiej umowy. W przypadku gdyby koszty miały drastycznie wzrastać będziemy wszystkich subskrybentów o tym informować.

Prosimy o przemyślane działania. Jednocześnie prosimy pamiętać o tym, że taka okazja zrodzi się być może dopiero za 711 lat 😉 . Jeśli jesteś z Kołaczkowa, miałeś w nim dom, rodzinę, wracasz tu co jakiś czas, wyjechałeś w świat, a może wiesz o kimś kto wyjechał w świat i chce sobie coś o nas przypomnieć, jeśli jesteś naszym sąsiadem, przyjacielem, jeśli lubisz ten klimat to taka książka będzie Ci o wszystkim przypominała. By starczyło jej dla Ciebie – zasubskrybuj ją, a Twoje imię i nazwisko znajdzie się na jej kartach w specjalnej wkładce.

Czas na dokonanie subskrypcji mija w dniu 5 września 2021.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Rozmiar czcionki
Kontrast