Co się odwlecze… to się tylko odwlecze.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie kulinarnym na przygotowanie pasztetu. Pierwotnie konkurs ten planowany był w roku poprzednim – przy okazji świętowania zakupu Kołaczkowa przez Wł. Reymonta. Wtedy jednak się nie udało, ale obiecaliśmy sobie, że wrócimy z tym konkursem na wiosnę 2021.

No to przypomnijmy o co chodzi.

Pomysł na konkurs kulinarny zaproponowała pani Joanna Wojciuch przypominając nam, że przecież nasz Noblista uwielbiał pasztet. Nie pozostaje więc nic innego, jak kultywować pamięć o tym, jakże ważnym kulinarnym fakcie. Do tego konkurs rozstrzygniemy krótko przed Wielkanocą – a to przecież okres w którym na naszych stołach ta potrawa jest czasami wręcz obowiązkowa. Ponieważ aż dwie tak istotne rzeczy się zbiegają to właśnie mamy przekonanie, że czas jest idealny na tego rodzaju zabawę.

Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców gminy Kołaczkowo, którzy czują w sobie kulinarne zdolności. Statystycznie największe szanse ma pewnie jedna z członkiń KGW z terenu gminy Kołaczkowo, ale liczymy na to, że i panowie podejmą wyzwanie.

Do rozstrzygnięcia zaprosimy trzech jurorów – dwoje z nich to osoby z branży gastronomicznej. Trzecia osoba będzie smakoszem 😉 . Do tego specjalną nagrodę przyzna GOK  😉  a wyjątkowe uznanie zapewni partner naszego konkursu – Firma Jubilerska Wojciuch, która wybierze własne ulubione dzieło kulinarne (nagroda o wartości 150 zł). Od nagród powinno, więc być gęsto.

Co zapewniamy – absolutną bezstronność i pewność, że jurorzy skupią się ma walorach smakowych a nie na tym skąd przyjechał pasztecik. Mamy w planach zaprosić jurorów spoza gminy Kołaczkowo, by jeszcze bardziej skupić się na walorach smakowych i przejrzystości całego procesu oceniania. Każde dostarczone danie konkursowe otrzyma numer – i pod tym numerem będzie funkcjonowało. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki- dopiero wtedy wszyscy dowiedzą się kto jest zwycięzcą.

Co więcej? Zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM – tam są informacje o nagrodach, o terminach w jakich należy się zgłosić do konkursu, o terminie dostarczenia potrawy oraz formularz zgłoszeniowy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Rozmiar czcionki
Kontrast