Zbliżają się wakacje. Wobec tego możemy zdradzić, jakie atrakcje w okresie letnim przygotowaliśmy w tym roku dla dzieci i młodzieży. Zaplanowaliśmy pięć wyjazdów:
– Pyzdry (zwiedzanie muzeum, rejs katamaranem po Warcie, gry i zabawy na przystani wodniackiej),
– Poznań (Rogalowe Muzeum Poznania, Muzeum Czekolady w Poznaniu, zwiedzanie Starego Rynku),
– Trzebaw (Deli Park – park edukacyjno-rozrywkowy),
– Zaniemyśl (przyjazd kolejką wąskotorową ze Środy Wlkp., Wyspa Edwarda),
– Września (Muzeum Dzieci Wrzesińskich, kino).
W środę 1 sierpnia 2018 r. odwiedzi nas Mobilne Planetarium – zaprezentowany zostanie pokaz astronomii i eksperymentów. Tradycyjnie podczas letniego wypoczynku zajęcia czytelniczo-plastyczne odbywać się będą we wszystkich bibliotekach publicznych. A na koniec wakacji odbędzie się festyn z głośnym czytaniem, konkurencjami, dmuchańcami, słodkościami i malowaniem twarzy. Na Plac Reymonta warto zajrzeć także 8 lipca. Podczas Ogólnopolskiego Biegu o Złoty Kłos na najmłodszych będzie czekała m.in. Powiatowa Strefa Sportu. ZAPRASZAMY!!!