Narodowe Czytanie "Wesela" w Kołaczkowie

W sobotę 09 września 2017 r. w pałacu Reymonta w Kołaczkowie odczytano fragmenty jednego z największych polskich dramatów – „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie literackie w ramach akcji Narodowe Czytanie odbyło się z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczkowie. Do współpracy przy organizacji przedsięwzięcia zostało zaproszone Gimnazjum im. Wł. Reymonta. Polonistka Joanna Wojciuch napisała scenariusz, do którego prezentację multimedialną przygotowała Anna Janasik. W roli lektorów wystąpili uczniowie, mieszkańcy oraz sympatycy Gminy Kołaczkowo. Licznie zgromadzeni słuchacze mogli poczuć się, jak we wnętrzu bronowickiej chaty, dzięki scenografii przygotowanej przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury. Po uczcie duchowej zgromadzeni goście mieli okazję otrzymać okolicznościową pieczątkę oraz skosztować weselnego poczęstunku. Wszyscy zaangażowani w przygotowanie spotkania otrzymali pamiątkowy audiobook ufundowany przez GOK Kołaczkowo.

Ważne wydarzenia

Orange - na stronę główną