Aurelia stanęła u boku Reymonta

Izba Pamięci Wł. Reymonta w Kołaczkowie wzbogaciła się o kolejny eksponat. U boku rzeźby pisarza stanęła postać Aurelii Reymont. Żonę Noblisty wykonał artysta sztuk wizualnych i jeden z najbardziej obiecujących polskich rzeźbiarzy Artur Malewski. Artur Malewski, jest finalistą konkursu "Spojrzenia" i jednym z trzech laureatów (obok Nicolasa Grospierre'a i Honzy Zamojskiego) nominowanych do Paszportu "Polityki" w 2011 r. w kategorii „sztuki wizualne". Projekt pt. „Doposażenie Izby Pamięci Władysława Reymonta w Kołaczkowie” (wykonanie rzeźby Aurelii oraz zakup gablot ekspozycyjnych), złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – „Z Nami Warto” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 działanie 413. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie tzw. Małych projektów. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Zapraszamy – w sposób szczególny mieszkańców gminy – do zwiedzenia Izby Pamięci, zapoznania się z pozostałymi pamiątkami i wysłuchania opowieści o kołaczkowskiej siedzibie Reymonta.

ZOBACZ NOWOŚCI

Gminny Ośrodek Kultury Kołaczkowo, opracowanie G. Ordan & A. Janasik 2014