W sobotnie popołudnie (10 lipca) zapraszamy na boisko sportowe do Zielińca. Tym razem nie będzie ono miejscem zmagań piłkarzy, ale spotkają się na nim w ramach rywalizacji przedstawiciele sołectw z terenu gminy Kołaczkowo. Całe wydarzenie określamy mianem „SOŁTYSIADY” i jest skierowane do mieszkańców gminy Kołaczkowo.

Na miejscu znajdzie się 6 specjalnie przygotowanych konkurencji „prawie sportowych”. Konkurencje będą bardziej wymagały sprytu, odporności na śmiech oraz nieco zwinności niż sportowej formy. Zasady są bardzo proste (REGULAMIN). W każdej konkurencji startuje jeden przedstawiciel sołectwa. Zdobyte przez niego punkty sumują się w finalnej klasyfikacji. Trzy pierwsze zespoły otrzymają puchary, zwycięzcy każdej z 6 konkurencji – pamiątkowe statuetki. Prócz przedstawicieli sołectw w konkurencjach będą mogli brać udział również postronne osoby, które walczyć będą o wyjątkowe nagrody typu : pralka, zmywarka, bon do chińskiej restauracji, odkurzacz, ekspres do kawy i deskorolka. *

Nie ukrywamy, że przewodnią ideą całego zamieszania jest wywołanie uśmiechu – tak u walczących o laury zawodników, jaki i (mamy nadzieję) przybyłych kibiców. Na wszystkich będzie czekało kilka atrakcji – dla dzieci dmuchane zamki wata i popcorn. Dla dorosłych kawa, ciasto i kiełbaska z grilla. Po zakończeniu i podsumowaniu całości – wszyscy będą mogli się wspólnie bawić przy tanecznych dźwiękach.

„Sołtysiada” jest wydarzeniem organizowanym w ramach realizacji operacji „Inicjatywa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich – Liderzy Gminy Kołaczkowo”, którą GOK Kołaczkowo przeprowadza z środków pozyskanych z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, współfinansowana jest z środków Unii Europejskiej.

* uwaga, nagrody mogą odbiegać swoim stanem od oczekiwań 😉


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Rozmiar czcionki
Kontrast