10 stycznia 2021 w Gminie Kołaczkowo znów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja zbiera pieniądze na szeroko pojęta diagnostykę głowy. To będzie już 29 Finał Orkiestry w Polsce…i kolejny w gminie Kołaczkowo, bo przecież już od lat nasz gmina włączała się w organizację zbiórki. Czyniono to najczęściej w ramach szkolnych wolontariatów. Ciekawostką jest jednak fakt, że niemal dokładnie 20 lat temu, na terenie gminy Kołaczkowo odbył się pierwszy finał zorganizowany na zasadzie imprezy (napiszemy o tym za jakiś czas).

W tych szalenie ciekawych, ale i trudnych czasach Główny Dyrygent Orkiestry – Jerzy Owsiak, stwierdził, że najważniejsze, aby ten finał się odbył. I taki właśnie cel nam przyświeca – mimo trudności mamy ogromną satysfakcję zapraszając Was wszystkich do wspólnej zabawy, a przy okazji do włączenia się w zbiórkę na rzecz potrzebujących. Jest okazja kolejny raz pokazać wszystkim, którzy liczą na pomoc, że mają na kogo liczyć.

Przez ostatnie dni szukaliśmy pomysłów na to, jak wszystko ogarnąć. I nie ukrywamy, że szukamy ich cały czas. Musimy rozwiązać wiele problemów technicznych…no właśnie, to tylko problemy techniczne. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyście w ten dzień byli z nami i by udało się rozkręcić tą „letnią zadymę w środku zimy”.

Czego nam potrzeba? Oczywiście fantów, które nakręcają całą zabawę. Poprzedni rok przyniósł tak fantastyczne artefakty – że na wspomnienie, aż łezka w oku się kręci. Mocno wierzymy, że i tym razem nas nie zawiedziecie!

W drużynie gramy wspólnie z społecznościami szkolnymi z Bieganowa, Sokolnik, Kołaczkowa i Wszemborza. To z tych szkół będą wywodzić się wolontariusze, którzy inaczej niż w latach poprzednich nie będą kwestowali w tradycyjny sposób – ale założą specjalne eSkarbonki, na które będzie można wpłacać pieniądze. Również w szkołach można zgłaszać chęć pomocy – tam zostaniecie skierowani do odpowiednich koordynatorów.

Kontaktować się można również z nami. Zapraszamy, by nas odwiedzić w GOK Kołaczkowo, zadzwonić (509 243 577), napisać maila lub sms (gokkolaczkowo@wp.pl) lub skorzystać z formularza kontaktowego, który jest na tej stronie.

Do zobaczenia. Siema!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Rozmiar czcionki
Kontrast