Ruszamy z konkursową ofensywą w ramach obchodów setnej rocznicy zakupu Kołaczkowa przez Reymonta  „Słowem, bardzo ładnie na wsi”.  Konkursy realizowane będą w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021.

Konkursu o Życiu i Twórczości Wł. St. Reymonta dla Sołectw z Gminy Kołaczkowo
Termin zgłoszeń mija 10 października.  Konkurs odbędzie się w niedzielę 25 października 2020 o godz. 14:00 (pl. Reymonta 1, Kołaczkowo). Konkurs swoją tematyką obejmuje wiedzę na temat życia i twórczości Wł. St. Reymonta według pozycji podanych w REGULAMINIE. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców sołectw bez względu na wiek.

Konkurs kulinarny na „Przepyszny pasztet”
Rywalizacja konkursowa będzie polegać na przygotowaniu w dniu 25 października 2020 r. nakrycia stołu z zaserwowanym pasztetem zgłoszonym na konkurs. Aby wziąć udział w konkursie należy: do dnia 20 października 2020 r. włącznie przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny w REGULAMINIE.

Dyktando reymontowskie
Konkurs zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych:
kategoria I – uczniowie szkoły podstawowej klasy V-VI,
kategoria II – uczniowie szkoły podstawowej klasy VII-VIII,
kategoria III – uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie osobiście karty zgłoszenia do dnia 20 października 2020 do GOK Kołaczkowo lub wysłanie drogą mailową na adres: gokkolaczkowo@wp.pl Uczniów szkół podstawowych zgłaszają szkoły po przeprowadzeniu wstępnego etapu dyktanda na swoim terenie. W jednej kategorii szkoła zgłasza 2 uczniów. Uczestnicy w kategorii III dokonują zgłoszenia samodzielnie. Konkurs odbędzie się w dniu 24 października (sobota), uczniowie klas VII-VIII o godz. 10.00, uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli o godz.11.30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Kołaczkowie. Szczegóły w REGULAMINIE.

Konkurs krasomówczy o walorach życia na wsi.
Propozycja adresowana jest do młodzieży szkolnej klas IV-VI i kl. VII – VIII szkoły podstawowej. Istotą konkursu jest przygotowanie przez uczestnika tekstu o dowolnej tematyce związanej z wsią, jako miejscem pracy i życia oraz zaprezentowanie go w 3-5 minut. Imienne zgłoszenia uczestników należy przesłać do 20 października 2020 roku. Szczegóły znajdują się w REGULAMINIE. Finał konkursu odbędzie się 23 października 2020 roku o godzinie 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kołaczkowie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Rozmiar czcionki
Kontrast