Nabierają tempa inicjatywy wybrane do realizacji w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Cały czas trwają zapisy na Mini Talent Show. Jest to pomysł zgłoszony przez Roberta Fajkowskiego (przy współpracy z Jakubem Perą) mieszkańca Borzykowa. Mini Talent Show to nic innego, jak inicjatywa odkrycia talentów wśród mieszkańców gminy Kołaczkowo. Pomysłodawcy przewidują specjalne szkolenia dla uczestników programu, a finalnie również rejestrację ich umiejętności.

We Wszemborzu swoją przygodę artystyczną rozpoczęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Bajeczny Zakątek” oraz Społecznej Szkoły Podstawowej we Wszemborzu. Pomysłodawczynią cyklu „Kreatywiniś” jest Iwona Gabriel. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć już m.in. w warsztatach garncarskich, robili łapacze snów, a także malowali drewniane zabawki. Podsumowaniem zajęć będzie jesienny wyjazd do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i możliwość skorzystania z oferty CKZ.

Organizacji warsztatów pn. „Apetyt na gwarę” podjęła się Sołtys Wioleta Dzienniak ze Spławia. Uczestnicy poznają gwarę poznańską, a efektem zajęć ma być stworzenie tekstu opowiadającego o miejscowości Spławie, walorach wsi i wydarzeniach. Wszystko oczywiście w gwarze poznańskiej. Podsumowaniem cyklu będzie wyjazd uczestników do Muzeum Bamberskiego w Poznaniu.

Już 1 października odbędzie się pierwsze „Jesienne spotkanie” w ramach inicjatywy zgłoszonej przez Renatę Jakubowską. Celem projektu jest poznanie wielkopolskiej kultury z wykorzystaniem darów jesieni, tradycji dawniej i dziś. Planowane są trzy spotkania. Szczegóły na plakacie.

W Bieganowie trwają przygotowania do pierwszego spotkania „Folkowej Dekoratorni”. Inicjatywa sołtys Agnieszki Frąckowiak zakłada realizację przedsięwzięć z zakresu kultury, propagujących historię, tradycje lokalne i regionalne. W ramach tej inicjatywy odbędą się warsztaty rękodzieła, lekcje folkloru oraz śpiewanki ludowe i narodowe połączone z występami scenicznymi.

Przez cały czas trwają próby młodego zespół rockowego z Kołaczkowa. W programie koncertu mają piosenki znanych polskich i zagranicznych wykonawców. Podobnie jak oni, nie możemy się już doczekać występu.

Ostatnią realizowaną inicjatywą jest „KGW na każda porę roku”. Pomysł zgłosiła Małgorzata Jakubowska z KGW w Grabowie Królewskim. W ramach tego projektu zostanie wydany kalendarz przedstawiający wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Kołaczkowo.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Rozmiar czcionki
Kontrast