Powoli ruszają inicjatywy wybrane do realizacji w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Przypomnijmy – GOK Kołaczkowo jest beneficjentem tego programu. W jego ramach miało zostać zorganizowanych od 3 do 7 inicjatyw kulturalnych zgłoszonych i przeprowadzonych przez mieszkańców gminy Kołaczkowo. Program w swojej strukturze podzielony jest na dwie części. Pierwszą cześć zakończyło stworzenie diagnozy i w konsekwencji wybór inicjatyw, jakie zostały zgłoszone. Podczas specjalnego spotkania, w obecności przedstawiciela NCK i przy współpracy z animatorem pracującym nad diagnozą wybrano siedem pomysłów, które zostaną zrealizowane jesienią tego roku.

Dziś przedstawiamy jedną z inicjatyw.

Pomysł zgłoszony przez Roberta Fajkowskiego (przy współpracy z Jakubem Perą) mieszkańca Borzykowa, to bardzo ciekawa i złożona inicjatywa. Nie ogranicza się do jednej płaszczyzny, ale wykorzystuje kilka form i stwarza okazje do kilku ciekawych wydarzeń. Mowa o przedstawieniu talentów mieszkańców gminy Kołaczkowo. Z założenia owe umiejętności i zdolności mogą dotyczyć wszelakich dziedzin ekspresji kulturalnej. Ale nie tylko. Wszystko czym można się zaprezentować, co dotyczy ciekawych zdolności lub aktywności. W tym również umiejętności sportowych.

Inicjatorzy pomysłu przewidują specjalne szkolenia dla uczestników programu, a finalnie również rejestrację ich umiejętności.

Bardzo mocno zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji, do zapoznania się z REGULAMINEM, ale również do kontaktu i zadawania pytań. Każdy uczestnik zostanie potraktowany indywidualnie i jesteśmy pewni, że nic nie przejdzie bez echa.

Śpiewasz, malujesz, rzeźbisz, masz talent sportowy, umiejętność, której można ci pozazdrościć, pasję którą chciałbyś się podzielić? To propozycja dla Ciebie!