Biblioteka Publiczna w Sokolnikach od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu miejscowości. Staramy się rozwijać i dostosowywać do potrzeb i oczekiwań mieszkańców naszej społeczności. Dzięki wsparciu Fundacji Santander i jej programowi granatowemu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO” stworzyliśmy miejsce do odpoczynku – Zieloną Bibliotekę. Znajduje się ona za budynkiem biblioteki publicznej. Zagospodarowaliśmy teren poprzez posadzenie drzew, krzewów, traw. Znalazło się miejsce na drewnianą ławkę i leżaki oraz zbiorniki na deszczówkę. Zielona Biblioteka ma sprzyjać odpoczynkowi, ale także edukacji, zwłaszcza ekologicznej. Pierwszymi gośćmi w tym miejscu były dziś dzieci i panie opiekunki z przedszkola w Sokolnikach. Dzieci oglądały posadzone rośliny, podziwiały hotel dla owadów, dowiedziały się, jak są pożyteczne i jak można o nie dbać. Wysłuchały opowiadania o sympatycznym prosiaczku i pobawiły się na świeżym powietrzu. Obiecały, ze wrócą jeszcze nie raz, by obserwować, jak wraz ze zmianą pór roku będzie zmieniać się Zielona Biblioteka.