Zapraszamy dzieci z gminy Kołaczkowo do wzięcia udziału w warsztatach „Wakacyjna przygoda z muzyką”, które odbędą się 10 lipca 2020 r. o godz. 11:00 w GOK w Kołaczkowie. Celem warsztatów jest praktyczna umiejętność gry w stopniu podstawowym w czterech grupach instrumentów perkusyjnych zarówno membranofonów jak i idiofonów. Uczestnik przejdzie przez każdą grupę instrumentów ucząc się podstawowych uderzeń i wykonując wspólnie parę utworów muzyki etnicznej, rockowej i popularnej. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat i do 20 – osób. Czas trwania warsztatów – ok. 1,5 do 2 godz. Szczegóły na plakacie.

Warsztaty poprowadzi Dariusz Wantuch – kompozytor, aranżer, instrumentalista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku aranżacja i kompozycja. Od 1993 roku twórca i prowadzący autorskie warsztaty edukacyjno-muzyczne dla dzieci i młodzieży. Autor opracowań muzycznych m.in. Ballady kochanków i morderców Nicka Cave’a wystawianych w Teatrze Korez oraz autor opracowania muzycznego, aranżacji i reżyserii dźwięku do spektaklu Underground w Teatrze Śląskim. W nagraniu podkładów muzycznych do Undergroundu Dariusz Wantuch zagrał na instrumentach perkusyjnych i klawiszowych. Partie gitar nagrywał znakomity gitarzysta Mikołaj Cierpka. Muzyk ma również w dorobku oprawę muzyczną spektaklu Allo! Allo! D. Crofta i J. Lloyda w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Dariusz Wantuch jest twórcą grupy wokalnej „Avocado” powstałą w roku 2007, z którą do dzisiaj koncertuje (finalista pierwszej edycji programu X-FACTOR).