29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w poniedziałek 30 września przedszkole w Sokolnikach odwiedziła pani Bernadeta Budaszewska, bibliotekarka z Sokolnik. Maluchy usłyszały fragment książki „Basia i wyprawa do lasu”. Dowiedziały się, co można robić w lesie, jakie mieszkają tam zwierzęta oraz dlaczego warto głęboko oddychać w lesie, zwłaszcza jesienią. Pochwaliły się znajomością grzybów, a następnie wykonały przestrzenną pracę plastyczną – muchomora. O zaletach czytania nikogo przekonywać nie trzeba: rozwija wyobraźnię i empatię, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę. Opiekun czytający dziecku buduje więź emocjonalną, pomaga rozwiązywać problemy i wzmacniać poczucie własnej wartości. Zachęcamy do codziennego spędzenia czasu z książką. Przypominamy, iż biblioteki publiczne w gminie Kołaczkowo biorą udział w akcji – Mała książka – wielki człowiek. Rodzice przedszkolaków wraz z pociechami mogą w bibliotekach odebrać wyprawki książkowe. Zapraszamy!