Biblioteka Publiczna Gminy Kołaczkowo zakwalifikowała się do II edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Organizatorem i pomysłodawcą tej ogólnopolskiej  kampanii jest Instytut Książki w Krakowie. Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2019 r. Na najmłodszych miłośników książek (dzieci z roczników 2013-2016) i ich rodziców w Bibliotece czekać będzie wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka. Zapraszamy serdecznie do biblioteki głównej oraz do naszych filii.