W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. odbyły się Gminne Dożynki w Kołaczkowie. Podsumowanie żniw rozpoczęła msza święta dziękczynna w kościele parafialnym w Kołaczkowie. Po nabożeństwie barwnym korowodem poczty sztandarowe, delegacje, samorządowcy, rolnicy, mieszkańcy gminy i zaproszeni goście udali się na plac za Urzędem Gminy.

Korowód dożynkowy

Obrzęd dożynkowy zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Żeńcy Wielkopolscy z Nietążkowa. Zgodnie z tradycją starostowie dożynek Małgorzata Wiącek z Zielińca i Andrzej Cieślak z Kołaczkowa przekazali bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznego ziarna oraz miód na ręce Pani Wójt Teresy Waszak i Przewodniczącej Rady Gminy Kołaczkowo Pani Danuty Grabowskiej.

Starostowie dożynek

Podczas części oficjalnej uhonorowano Medalem „Złotego Serca” mieszkankę Spławia, Panią Jolantę Walkowiak. Na scenie pojawili się także uzdolnieni uczniowie z Gminy Kołaczkowo, których nagrodzono za trud wkładany w zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności. Wszystkim wręczono upominki rzeczowe. Następnie na scenę zaproszono przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, które brały udział w konkursie na „Najpiękniejszych wieniec dożynkowy”. Nagrodę główną bon zakupowy o wartości 500 zł otrzymały Panie z KGW w Kołaczkowie.

Wieniec wykonany przez KGW w Kołaczkowie

Wręczono także puchary dla najlepszych drużyn piłkarskich biorących udział w Dożynkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kołaczkowo. Turniej zakończył się zwycięstwem Fermy Szafarek Zieliniec. Drugie miejsce zajęła drużyna z Bieganowa, trzecie z Marzenina, a czwarte zespół Przyszliśmy Popatrzeć. Po części oficjalnej przyszedł czas na część rozrywkową. Na scenie wystąpiły mieszkanki gminy Kołaczkowo Kasia Cieślak i Angelika Kaniewska. Przed publicznością zaprezentowała się także kapela dudziarska, a przyśpiewki zaśpiewali niezawodni – Pan Eugeniusz Plewiński i Grzegorz Tamborski. O godzinie 19:00 na scenie stanął zespół Piotr Nowak Band. Podczas koncertu zaprezentował swoje utwory, jak i własne aranżacje piosenek Roberta Chojnackiego.

Anastazja Nowak

Około 20:30 wystąpiła gwiazda wieczoru zespół Voyager. Podczas dożynek nie zabrakło stoisk gastronomicznych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz atrakcji dla dzieci. Święto Plonów zakończyły się wspólną zabawą taneczną.
GALERIA

Występ gwiazdy wieczoru
Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *