Podczas Tygodnia Bibliotek Bernadeta Budaszewska, bibliotekarka z Sokolnik odwiedziła uczniów klasy II szkoły podstawowej. Dzieci złożyły życzenia i wręczyły kwitnący upominek. Następnie wysłuchały opowiadania „Mędrek i jaśmin”, o potędze wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Nie mogło zabraknąć zagadek o znanych utworach oraz krzyżówki z wiedzy o książkach i bibliotece. Na koniec odbył się test sprawdzający, czy dzieci potrafią uważnie słuchać oraz zadanie domowe polegające na przygotowaniu ilustracji obrazującą ulubioną książkę i stworzenie kolażu pt. „Książka mój przyjaciel”. Po raz kolejny spotkanie z książką miało ciekawy i twórczy charakter. Gromkie okrzyki: „Lubimy czytać!” świadczą, iż biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich!