Monika Skikiewicz była gościem ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek. Bajanka przyjechała do Biblioteki Publicznej w Kołaczkowie z wielką maskotką Kici Koci, która jest główną bohaterką serii książeczek Anity Głowińskiej. W warsztatach czytelniczych przeprowadzonych 15 maja 2019 uczestniczyły trzy grupy przedszkolaków z: Kołaczkowa, Wszemborza i Sokolnik. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – również tych magicznych. Odbyły się animacje ruchowe, podróż samolotem, eksperymenty i oczywiście nie mogło zabraknąć czytania książki o przygodach sympatycznej kotki. Każde dziecko ze spotkania wyszło z Kicio-Kociową podobizną i pięknym dyplomem.