8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji przedszkolaki z Sokolnik zaprosiły panią Bernadetę Budaszewską z Biblioteki Publicznej, panią Czesławę Bartkowiak, emerytowaną bibliotekarkę oraz panią Magdalenę Rzepkę, pracującą w bibliotece szkolnej. Odśpiewały uroczyste „Sto lat!” oraz wręczyły kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki. Następnie wysłuchały wierszy i opowiadań, które przeczytały panie związane z biblioteką. Dzieci wykazały się znajomością różnic między biblioteką, a księgarnią oraz dopytywały się, na czym polega praca bibliotekarki. W imieniu wszystkich pań pracujących w bibliotekach na terenie gminy Kołaczkowo dziękujemy za pamięć, przesympatyczne życzenia oraz gościnę. Zapraszamy do częstszych spotkań!