Trwa 16. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczną edycję promuje hasło #biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. W dniach od 08-15 maja, także w bibliotekach naszej gminy obywają się wydarzenia promujące bibliotekę i czytelnictwo. Miło nam poinformować, że dzięki Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni otrzymaliśmy nowe książki do BP w Kołaczkowie. Pod koniec miesiąca będą dostępne dla czytelników!!!