We wtorek 23 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. Z tej okazji w piątek w Niepublicznym Przedszkolu „Bajeczny Zakątek” we Wszemborzu odbyła się lekcja biblioteczna, którą poprowadziła Anna Janasik – bibliotekarka z Kołaczkowa. Maluchy poznały różne rodzaje książek oraz czynności, jakie musi wykonać bibliotekarz, by książka trafiła w ręce czytelników. Była zabawa w skojarzenia, a także test sprawdzający znajomość wierszyków dla dzieci i wiedzę o baśniowych bohaterach. Przedszkolaki wysłuchały zabawną historię o myszce i lwie, a zwieńczeniem spotkania było wspólne zrobienie albumu z ilustracjami wykonanymi przez dzieci.