Biblioteka Publiczna w Kołaczkowie otrzymała dyplom za zaangażowanie i twórczy udział w Nocy Bibliotek 2018.
Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki. W minionym roku odbyła się ona 9 czerwca i przebiegała pod hasłem „Rzeczpospoczyta”. W bibliotece w Kołaczkowie spotkanie miało miejsce 8 czerwca i nawiązywało do obchodów jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski:
„O patriotyzmie całkiem (nie)poważnie”
Zaangażowanie i starania Biblioteki Publicznej w Kołaczkowie docenili koordynatorzy akcji, honorując ją dyplomem z wyrazami uznania za wzorową organizację wieczorno-nocnej imprezy. To dla nas niesamowita motywacja i doping, aby na tegoroczną Noc Bibliotek, która odbędzie się w nowym jesiennym terminie i w nowej formule 5 października 2019, przygotować równie ciekawą (a nawet lepszą!) propozycję dla naszych Czytelników.