Wspaniała atmosfera okraszona duchem rywalizacji towarzyszyła spotkaniu gmin reymontowskich, które odbyło się 30 września 2018 r. w Kołaczkowie. Przedstawiciele gmin uczestniczyli w konkursach i zmaganiach sprawnościowych. W turnieju wzięli udział uczniowie, samorządowcy, członkinie kół gospodyń wiejskich oraz strażacy z gmin: Będków, Czarnocin, Kobiele Wielkie, Kołaczkowo, Lipce Reymontowskie i Tuszyn. W spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście: W-ce Marszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, W-ce Starosta Powiatu Wrzesińskiego Waldemar Grzegorek oraz Małgorzata Derwich, reprezentująca Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Impreza zakończyła się wspólnym grillowaniem i wręczeniem nagród.

Spotkanie gmin reymontowskich zrealizowane zostało za pośrednictwem LGD „Z Nami Warto” z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach PROW na lata 2014-2020”.