Choć na całym świecie październik jest miesiącem bibliotek szkolnych, my zapraszamy także do tych publicznych. Chcemy zwrócić uwagę na rolę bibliotek w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Człowiek, który kocha czytać książki, bez wysiłku uczy się wielu nowych rzeczy i w łatwy sposób poszerza swoje horyzonty. Większość dorosłych „moli książkowych” przyznaje, że ich czytelnicza pasja zaczęła się w dzieciństwie. Warto więc już najmłodszych, zachęcać do słuchania historyjek zawartych w książkach.

Korzyści z czytania jest naprawdę wiele. Czytanie książek pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia koncentrację i pamięć. Książki uczą i bawią!!! Rodzicu przyjdź w październiku do bibliotek publicznych ze swoją pociechą i w prosty sposób zainwestuj w rozwój swojego dziecka.
ZAPRASZAMY!!!