W piątek 6 lipca 2018 r. odbyła się pierwsza wycieczka wakacyjna zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, mieszczącego się w zabytkowym budynku dawnej Katolickiej Szkoły Ludowej. Uczestnicy zobaczyli 5 sal, w których prezentowane są eksponaty archeologiczne oraz przedmioty i dokumenty związane z historią Wrześni. Największą uwagę u dzieci wzbudziła sala szkolna, w której odbyła się projekcja najstarszego polskiego filmu fabularnego "Pruska kultura" z 1908 r., opowiadającego m.in. o strajku dzieci wrzesińskich.  Drugim punktem wyjazdu była wizyta w kinie Trójka, gdzie wyświetlono film „Uprowadzana księżniczka”.